לפרטים חייגו 0524-350303

דלקת פרקים

אם אתה סובל מכאב כרוני בצוואר, בגב התחתון, במותן או בברך ואתה מבחין כי אזורים אלו נוקשים במיוחד בבוקר, ייתכן שאתה סובל מסוג של דלקת פרקים

תאריך: 04/03/11, מאת: איתמר לנדנר

ניתן לחלק את דלקת הפרקים לשני סוגים – ניוונית ודלקתית. הסוג הניווני המכונה מחלת מפרקים ניוונית שכיח מאוד ונובע בדרך כלל מ"בלאי" או "שחיקת החומר". סוג זה מופיע בדרך כלל בצוואר, בגב התחתון, באצבעות, בירך ובברכיים. סימפטומים אופייניים כוללים נפיחות במפרקים, כאב ונוקשות.

הסוג הדלקתי, כגון דלקת מפרקים שגרונית, שכיח הרבה פחות, אך יכול להופיע אצל אנשים בגיל צעיר יותר כאשר התסמינים בדרך כלל חמורים יותר. סוגים אלה הם בעלי השפעה מערכתית יותר ויש להם השלכות על הגוף כולו.

ההבנה של דלקת פרקים שגרונית מאוד לקויה. אנשים רבים מאמינים שמחלת המפרקים השגרונית אינה יכולה לפגוע במפרקים שלהם עד הגיעם לגיל הרבה יותר מבוגר. האמת היא שה"בלאי" יכול לפגוע במפרקים שלך כבר בסוף שנות העשרים לחייך. גורמים כגון יציבה לא נכונה, טכניקת הרמה גרועה, חוסר בפעילות גופנית והצטברות של פציעות ישנות יכולים לגרום להופעה מוקדמת של מחלת מפרקים שגרונית .

אחת מהסכנות של דלקת פרקים בעמוד השדרה נובעת מעצבים כלואים. מצב זה יכול להיגרם כאשר העצבים מגורים באזורים בהם המפרקים מודלקים. כאב גב המקרין במורד הרגל (מכונה גם "סכיאטיקה") הוא דוגמא לעצב כלוא.

בעיה אחרת הנגרמת מדלקת הפרקים בירכיים ובברכיים היא חוסר היכולת ללכת בצורה נינוחה, דבר היכול כמובן לגרום למתח באיברים אחרים. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר כאשר במהלך היום יום אדם נאלץ לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית, אם עקב דרישות בעבודה או אילוצים אחרים ואינו יכול למתן אותה.

ניתן לאבחן דלקת פרקים ע"י בדיקה שגרתית ע"י אוסתיאופט אשר מאומתת באמצעות צילום רנטגן, בדיקות דם או אפילו בדיקות MRI.
בנוסף למשככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות, אוסתיאופט יכול להגיש עזרה מרובה בהתגברות על תסמינים של דלקת הפרקים ע"י עיסוי רקמות עדין, טיפולים, מתיחות וייעוץ בנוגע לפעילות גופנית. 

צור קשר