לפרטים חייגו 0524-350303

כאבי ברכיים

קרע במניסקוס - כאבי ברכיים :
קרע בסחוס הברך, ידוע בתור קרע במניסקוס, הוא בין הנפוצים שבפציעות שבעולם הספורט. בזמן שהברך מכופפת עצם הירך נעה לכיוון המשטח העליון של עצם השוקה. המיניסקוס מהווה למעשה מאין כרית שמשככת את הזעזועים והלחצים שנגרמים מפעילות היום יום והפעלת הברך כחלק מהתנועות השגרתיות ופעילות ספורטיבית. כמו כן, המיניסקוס יוצר התאמה מפרקית בין עצם הירך לעצם השוק. במקרים מסוימים המניסקוס המהווה ''כרית'' בין העצמות נקרע.

תאריך: 04/06/13, מאת: איתמר לנדנר

הסימפטומים של קרע במיניסקוס הוא נפיחות ו- כאבי ברכיים עזים , בנוסף יש קושי בכיפוף וחוסר יכולת לשאת משקלים. קביים או תחבושת אלסטית לברך יהיו נחוצים ברוב המקרים בימים הראשונים. 
ישנם מקרים בהם לאחר כאבי ברכיים והנפיחות הראשוניים בברך, מפרק הברך הנפוח נרגע וניתן לחזור לפעילות רגילה ללא ניתוח.
אולם, אצל ספורטאים אם ניתק בחלקו קרע המניסקוס הדבר גורם לכאבים, או נעילת הברך, ויש צורך בניתוח.
ניתוח ברך נעשה בדרך כלל תוך שימוש בארתרוסקופיה, הוצאת כמות מינימאלית ככל הניתן של רקמת המניסקוס כדי להקטין את הסיכון לדלקת פרקים (arthritis) בברך בעתיד.
לאחר הניתוח, יש צורך בתוכנית שיקום לשחזור מרחב/טווח התנועה, שיפור האיזון ושימור על חוזק השריר הארבע-ראשי. תוכנית זאת יכולה לכלול: סקוואטים, כפיפת רגל בודדת ותרגילי איזון רבים.

איך אוסטאופתיה יכולה לעזור במצב של כאבי ברכיים

כאשר אדם סובל מקרע במיניסקוס ולפני שננקטים אמצעים פולשניים כמו ניתוח, האוסטיאופת ינסה לנרמל את המצב באזור הברך באמצעות הטיפול. למשל, אבחון היכן נמצא באופן משוער הקרע במיניסקוס ומה טווח התנועה הקיים.   שימוש בטכניקות אוסטאופתיות יביא לאיזון הרקמות במפרק הברך.

צור קשר