לפרטים חייגו 0524-350303

עצבים לכודים

'עצב לכוד' הוא מצב שכיח ובלתי נעים, שבו העצב מגורה על ידי גורמים מיכניים או כימיים או על ידי ההשפעות של דלקת ברקמה. התסמינים המצביעים על עצב לכוד כוללים:
כאב צווארי או קשיון הצוואר בשילוב עם כאב מקרין, נימול, רדימות (חוסר תחושה) או חולשה של הזרוע, האמה או האצבעות.

תאריך: 23/01/11, מאת: איתמר לנדנר

כאב גב תחתון עם קשיון, אף הוא בשילוב עם כאב מקרין, נימול, רדימות (חוסר תחושה) או חולשה של אזור העכוז, הרגליים או אצבעות הרגליים.


סיפור אופייני של תולדות מחלה הקשור בעצב לכוד יכול להישמע כך:

"התעוררתי יום אחד עם קשיחות שלא תיאמן בצוואר. בקושי יכולתי לסובב את הצוואר. לקח לי הרבה יותר זמן להתלבש ולהתכונן לעבודה מהרגיל - לצחצח שיניים, ללבוש את המקטורן או להושיט יד כדי להגיע לחפצים שונים היה מכאיב במיוחד. נטלתי טבלאות נורופן, אשר בתחילה שחררו מעט את הצוואר, אבל בהמשך היום התחילו כאבים שהקרינו לאורך הזרוע ועד לאצבעות אחדות, שהפכו רדומות. למרות שהקשיון השתפר במידה מסוימת, יש לי עדיין את התסמינים הללו זה היום השלישי."


סכיאטיקה היא דוגמה נוספת לעצב לכוד. סכיאטיקה היא בעיה שכיחה של כאב גב המקרין במורד הרגל. מצב זה יכול להיגרם על ידי כמה פגיעות שונות, כגון פריצת דיסק, דלקת מפרקים, פגיעה בעצב הכסלי-שתי או קרע בשריר באזור הגב התחתון.


מאחר וקיימות סיבות כה רבות היכולות לגרום ל'עצב לכוד', כדאי לבקר אצל אוסטיאופת כדי לברר מהי הסיבה המונחת ביסוד התסמינים. אם האוסטיאופת לא יהיה בטוח בכך, הוא יכול להפנות אותך לביצוע דימות רנטגן, דימות בתהודה מגנטית (MRI) או בדיקה על-קולית לאישור האבחנה.
לאחר שהאבחנה מאושרת, ניתן להתוות תכנית טיפולית, שתחילתה שיכוך הכאב ואי הנוחות ובהמשך סיוע המכוון למנוע הישנות של הפגיעה. 

צור קשר